„Turnieje żaków i orlików”

25 kwietnia 2016

      Nasi młodzi podopieczni brali udział w Powiatowym Turnieju Piłkarskim, który jest wspólnym projektem Arki Nowa Sól i Tygodnika Krąg.
Najpierw w piątek 15 kwietnia, na stadionie w Kożuchowie grały zespoły orlików. W turnieju uczestniczyły drużyny z Nowej Soli, Bytomia Odrzańskiego, Modrzycy i oczywiście Kożuchowa. Na boisku przy ul. Zielonogórskiej rywalizowało ok. 150 młodych adeptów piłki nożnej, którzy mimo nieprzyjemnej pogody, w strugach deszczu, ambitnie walczyli z dziećmi z innych miejscowości.
W poniedziałek 18 kwietnia na stadionie w Bytomiu odbył się turniej żaków. Dla niedawno powstałej sekcji żaków Korony Kożuchów była to pierwsza możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z rówieśnikami z innych drużyn.
Oba turnieje charakteryzowało to, że najważniejsza była dobra zabawa. Nikt nie spisywał wyników, nie tworzono rankingów, a samo uczestnictwo w tego typu zawodach było zwycięstwem. Nie rywalizacja a aktywny sposób spędzania wolnego czasu było tu najważniejsze.
Celem organizatorów turnieju jest wspólna integracja najmłodszych piłkarzy z naszego terenu, ich trenerów, rodzin, a wszystko poprzez to, co kochamy najbardziej! Piłkę nożną!
Patrząc na frekwencję i zaangażowanie dzieci, pierwsze turnieje można uznać za bardzo udane. A kolejne już niebawem. Tym razem gospodarzami będą Modrzyca i Nowa Sól. Wszystkich chętnych zarówno dzieci jak i rodziców  ZAPRASZAMY!!!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *