Nasz klub

Miejski Klub Sportowy Korona Kożuchów

Kraj: Polska
Rok założenia: 1946
Status: półzawodowy
Barwy: żółto-biało-niebieskie
Zaprzyjaźnione kluby: Vitrosilicon Iłowa
Adres: ul. Zielonogórska 24, 67-120 Kożuchów
Numer telefonu: 68 355 24 41

Historia

SEZON 2003/2004 (jesień)

R. Kondratowicz rezygnuje z posady trenera. Na stanowisko zatrudniony zostaje p. K. Karpiński. Zespół gra przeciętnie, zdobywa mało punktów. Zarząd postanawia zwolnić dotychczasowego trenera i zatrudnia p. J. Sławińskiego, lecz zespół dalej gra słabo. 8 punktów przez całą rundę. Rok 2003 to najgorszy rok w historii Polmo. Niecałe 20 punktów zdobytych przez obie rundy roku 2003 to niechlubny rekord w historii klubu. Na podsumowaniu sezonu, zespół postanawia podjąć walkę o utrzymanie. Trenerem zostaje p. Z. Petejko. Sezon przygotowawczy zawodnicy rozpoczynają już 15 grudnia. Jednak zespół mimo próśb do zarządu znowu nie pojechał na obóz przygotowawczy.

SEZON 2002/2003

Funkcje trenera w rundzie jesiennej pełni Jacek Sławiński. Drużyna gra b. dobrze, wygrywa dużo meczy i ostatecznie ląduje w czołówce tabeli 4 ligi. W przerwie zimowej z zespołu odchodzi wielu czołowych zawodników m.in. strzelec 10 bramek dla Polmo Bartłomiej Musidlak. Po nadziejach z pierwszej rundy klub zaczął grać coraz gorzej. Porażka 5:1 z Unią Żary była oznaką nie najlepszej formy kożuchowian. Został zatrudniony nowy trener R. Kondratowicz, lecz mimo tego Polmo grało słabo. Ostatecznie zajęło 10 miejsce zdobywając Mistrza Powiatu. W tym sezonie było widać, że Polmo jest w stanie wywalczyć wysokie miejsce w tabeli, a nie być ciągle ligowym średniakiem.

ROK 2000

Reorganizacja administracji państwowej powoduje zmiany organizacyjne w piłce nożnej. Powstaje woj. lubuskie, a w nim 4 liga lubuska gdzie gra Polmo do dzisiaj. Trenerem I zespołu jest Jacek Sławiński. Do czołowych piłkarzy należą: Jacek Sławinski, Robert Zwolski, Paweł Zwolski, Henryk Kardynał, Krystian Czubik, Adam Bredlak, Artur Miler, Łukasz Wadas, Sebastian Grochowski, Bartłomiej Musidlak, Piotr Jamroszczyk i Beniamin Żółtak. O dalszych losach klubu będzie decydował nowo wybrany zarząd klubu, który zacznie działać w 2003 roku.

ROK 1999

Wybrano nowy zarząd klubu. Prezesem ponownie został p. Stanisław Gołębiowski. Trenerem I zespołu jest Ryszard Kondratowicz. Zespół awansuje do 4 ligi województwa zielonogórskiego, legnickiego i leszczyńskiego.

6 LIPIEC 1994

Zostaje wybrany nowy zarząd klubu, gdzie prezesem zostaje p. Stanisław Gołębiowski. Drużyna gra dalej w klasie okręgowej, a trenerem jest Jacek Sławiński. Klub zmienia nazwę na Miejsko Zakładowy Klub Sportowy „Polmo”. Wyróżniającymi zawodnikami są: Jacek Sławiński, Paweł Szewczyk, Robert Zwolski, Paweł Zwolski, Krystian Czubik, Henryk Kardynał, Paweł Walczak.

ROK 1991

Klub boryka się z trudnościami finansowymi. Drużyna spada z klasy „M” do klasy okręgowej, trenerem wówczas jest p. Jan Czyżewski. W latach 1991-94 głównym sponsorem klubu jest nadal Zakład Sprzęgieł, lecz w roku 1994 zakład wycofuje się ze sponsorowania.

ROK 1988

Piłkarze awansują do klasy „M” (czyli międzywojewódzkiej). Rozgrywki odbywają się między najlepszymi drużynami woj. zielonogórskiego i leszczyńskiego. ZKS „Polmo” zajmuje środkowe miejsca w tabeli.

ROK 1975

Grając w klasie międzypowiatowej drużyna piłki nożnej zajęła I miejsce awansując do klasy okręgowej. Graliśmy wtedy z drużynami takimi jak: Stilon Gorzów, Chrobry Głogów, Zastal Zielona Góra, Lubuszanka Zielona Góra. Czołowi piłkarze tego okresu to: Ryszard Machnik, Henryk Machnik, Henryk Kondracki, Jan Janikowski, Zdzisław Grybek, Zenon Nagórski, Tadeusz Szczepaniak, Stefan Obst, Kacper Kokowski, Aleksander Adamowski, Edward Stachowiak i wielu innych. Trenerem tego zespołu był p. Jerzy Suska z Nowej Soli.

MARZEC 1973

Walne zebranie dokonuje zmian nazwy klubu na Zakładowy Klub Sportowy „POLMO”. Prezesem klubu zostaje p. Czesław Stępień, v-ce prezesem do spraw organizacyjnych p. Stanisław Gołębiowski. Klub posiada sekcję piłki nożnej (3 drużyny), sekcję piłki ręcznej, sekcję piłki siatkowej i sekcję żeglarską.

ROK 1970

Połączenie dwóch największych zakładów na terenie miasta Kożuchowa tj. Zakładu Sprzętu Motoryzacyjnego i Zakładu Budowy Nadwozi Samochodowych powoduje iż klub sportowy działa pod patronatem Fabryki Sprzęgieł Samochodowych w Kożuchowie i pod tym samym zarządem klubu.

ROK 1964

Klub zostaje przyjęty przez Zakłady Budowy Nadwozi Samochodowych w Kożuchowie. Prezesem zostaje dyrektor techniczny tego zakładu p. Maksymilian Kowalski. 3 MAJ 1963 – Oba zarządy zadecydowały o stworzeniu jednego klubu piłki nożnej pod nazwą Miejski Zjednoczony Klub Sportowy „CORONA”. Prezesem został pan Roman Szmidt. W klubie są cztery zespoły (dwie seniorów i dwie juniorów). Klub boryka się z wieloma trudnościami finansowymi.

LATA 1950-1960

W Kożuchowie istnieją dwa kluby, jeden o nazwie Kożuchowianka, drugi oparty o jednostkę wojskową pod nazwą Burza. Rywalizacja o prymat w mieście była bardzo duża i ostatecznie Burza wylądowała w klasie A, a Kożuchowianka w niższej klasie B.

ROK 1946

W Kożuchowie powstaje klub o nazwie KS Stal. Wyróżniający się zadownicy to: Jerzy Czepanis, Józef Śniedziewski, Kazimierz Sławiński.

Sponsorzy klubu